Food stories

7x dit is echt belachelijk goedkoop in de supermarkt

Iedereen weet het: lijstje maken, goedkope producten liggen niet op ooghoogte en nooit boodschappen doen als je honger hebt. Als je een beetje rondspeurt in de supermarkt, valt je oog soms op producten die juist zoooo goedkoop zijn, dat je het bijna niet kunt geloven.

Foto van culinair journalist Sabina Posthumus

Blikje tomatenpuree

Ongelofelijk dat voor maar 25 cent een blikje kan worden gemaakt, een leuk etiket ontworpen, en dan nog de distributie van die dingetjes. Je vraagt je af: is er nog geld over om tomaten in dat mini-blikje te stoppen?

Pennywafels

Er zit maar een flintertje cacaopoeder in, en pure chocolade is er al helemaal niet bij in de buurt geweest. Maar toch: jeugdsentiment met elk hapje, en dat voor maar liefst 65 cent. Weet je hoeveel je daarvan kunt kopen voor je zakgeld?

Rijsttoetje

Dit onovertroffen rijsttoetje valt vaker in de prijzen, het is een van de guilty pleasures op de redactie. Schaam je niet, want voor deze prijs hoef je het niet te laten: een bakje voor maar 32 cent. Absurd!

Huzarenslaatje

Schoolreisjes, buurtbarbecues, kinderfeestjes: zo’n huzarenslaatje was er altijd bij. Met een schattig plastic lepeltje dat je eerst tussen de mayonaise uit moest vissen. Nu snap je waarom mama dat altijd bij de verwen-lunch deed: zo’n nostalgisch kuipje kost nog geen dertig cent.

Vanillesuiker

Iedereen weet dat hier geen echte vanille in zit, uit Madagascar, delicatessen, poepiechique enzo, maar maakt het wat uit? Met één zakje smaakt je cake lekker naar vanille en je krijgt dus tien van die knusse zakjes voor 18 cent. ACHTTIEN CENT!!!

Rol beschuit

Zijn gebakken eieren met spek een breakfast for champions, dan is een beschuitje de breakfast for cheapo’s. Want een rol beschuit kost maar 35 cent! Verrassing: je maakt er ook super paneermeel van, dus eigenlijk zijn dit twee goedkope producten in één, en dat is pas echt economisch verantwoord.

Yum Yum noodlesoepje

Hoeveel tentamen periodes zijn we hierop doorgestoomd? Hoeveel katers zijn hiermee verdreven? Het belang van de Yum Yum noodlesoepjes kan niet worden overschat. Hij past ook goed in het studentenbudget: 41 cent per pakje, en als ze in de aanbieding zijn sla je gewoon twee keer zoveel in. Altijd handig aan het einde van de stufi!

Lees ook:

Foto’s: Ah.nl en Deen.nl

Geen foodnews Missen?

Ontvang tweewekelijks een update in je inbox